Otel Kartlı Kapı Sistemleri ile İlgili Tüm Merak Edilenler

Otel Kartlı Kapı Sistemleri ile İlgili Tüm Merak Edilenler

08-05-2021, 22:39

Otel Kartlı Kapı Sistemleri ile İlgili Tüm Merak Edilenler

Kartlı sistem kapı kilidi denildiğinde anlatılmak istenen; standart mekanik anahtarlı kart okuyucu ve elektromotor ilave edilerek üretilen kullanımı da oldukça rahat kilit sistemleridir.

Kartlı kapı kilitlerini, standart kapı kilitlerinden ayıran özellik ise hem kart hem de anahtar ile kapı kontrol edilebiliyor olması. Bu sistemlerin elektronik beyni bulunduğu için kartlı sistem kapı kilitleri standart kilitlere göre daha fonksiyonel oluyor.

 

Kartlı Kapı Kilidi

Teknolojiyle birlikte hayatı kolaylaştıracak değişik kapı kilitleri de hayatımızda yerini almaya başladı. Biyometrik, wireless, bluetooth gibi birbirinden farklı tiplerde kapı kilitlerinin en yaygın kullanılanı ise kartlı kapı kilitleri olarak biliniyor.

Kartlı kapı kilitleri; yağmur, çamur, güneş, soğuk, sıcak gibi fiziki şartlardan oluşan durumlardan etkilenmeyerek her durumda kolaylıkla çalışmaya devam ediyor. Biyometrik başta olmak üzere diğer kapı kilitlerinde, ortam şartları da göz önünde bulundurularak kapıda kalma riskiniz de kartlı kapı kilidi sayesinde hemen hemen ortadan kalkıyor.

Kartlı kapı sistemlerinin en yaygın şekilde kullanıldığı alan ise oteller… Sistemde kilit kartıyla çalışan enerji tasarruf cihazı ve bu cihazla entegre şekilde çalışan dijital DND kapı numaraları bulunuyor. Otel misafirlerine verilen tek bir kartla misafir hem kapı kilidini açabiliyor hem de odanın enerjisini çalıştırabiliyor.

 

Otel Kapı Kart Sistemleri

Teknoloji geliştikçe her alanda da bu ilerleyen teknolojiyi kullanmak şart hale geldi. Bu nedenle de otellerde kart sistemlerinin kullanımı da iyice yaygınlaşmaya başladı. Oteller, misafirlerine verecekleri bir kart ile hem idareyi kolaylaştırıyorlar hem de misafirlerinin konforlarına daha da katkıda bulunuyorlar.

Otellerde ve misafir ağırlayan diğer tesislerde, oda kapısında kullanılan sektöre özgü sistemler bulunuyor. Bu sistemlere verilen ada otel kapı sistemleri deniyor. Misafirlerinin konforunu ön planda tutan oteller genellikle bu otel kapı sistemlerini kullanıyor. Pansiyonlardan lüks otellere kadar pek çok tesiste, otel kapı sistemleri kullanılıyor.

Özetle; kartlı kilitlerin, bilinen klasik anahtarlı kilitlere göre daha fazla avantajları da bulunuyor.

Kartlı kilit almayı düşünenlerin ortak noktası ise genel olarak kartlı kilit fiyatları oluyor. Her üründe olduğu gibi bu üründe de fiyat oldukça önemli bir durum… Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise kartlı kilidin kalitesi ve kullanım ömrü oluyor.

Kartlı kapı kilidinin tüm avantajlarını göz önünde bulundurarak standart kilitten kartı kilit sistemine geçiş yapmak istiyorsanız, bunun için Malatya Karacalar Ticaret ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kaliteli, güvenilir ve her bütçeye uygun ürünleri ile size istediğinizin ötesinde bir hizmet sunabilecek olan Karacalar Ticaret, aynı zamanda Malatya Kale Kilit Yetkili Bayi ve Servisi, Malatya Desi Elektronik Kilit Yetkili Bayi ve Serivisi olarak da şehirde oldukça dikkat çekiyor.